:::: MENU ::::

Co je neznačkový servis?

  • 24.7.2013

Co je neznačkový servis?

autoservis-200

Nařízení Komise ES 1400/2002

Toto nesrozumitelné sousloví znamená pro laiky a majitele vozidel jednu důležitou věc, která se v praxi postupně naplňuje již od roku 2004. Podle tohoto nařízení je možné provádět servis vozidel v záruce i v neautorizovaných provozovnách a to bez ztráty záruky!

Výrobce nesmí podmiňovat uznání záruky nutností jezdit do autorizovaného servisu. Záruku musí uznat vždy, pokud byla dodržena předepsaná údržba, bez ohledu na to, kde byla provedena.Automobilky musí poskytovat veškeré údaje, jako jsou technické informace, pracovní a montážní postupy, případně i dodat speciální nářadí a přípravky.

Neautorizovaný servis je dle zákona tak staven na stejnou úroveň autorizovanému. Zákon v podstatě ani nezná pojem „autorizovaný“ a „neautorizovaný“ a mezi servisy nijak nerozlišuje. Pokud vám bude prodejce automobilu tvrdit něco jiného, neříká pravdu.

Pokud tedy máte nové vozidlo v záruce, nemusíte se bát přijet na výměnu oleje nebo jakoukoli jinou opravu i do neautorizovaného servisu.

Podrobnější info o blokové výjimce včetně jejího znění:

Auto Nerad je neznačkový (neautorizovaný) servis co do vztahu k jednotlivým značkám automobilů a dealerstvím. Přesto jsme vybaveni kvalitním servisním zařízením, diagnostickými přístroji , značkovými stroji pro přezouvání a vyvažování pneumatik, značkovým regloskopem na seřizování světel, lisem ložisek atd. Naše zařízení jsou pravidelně kalibrovaná a udržovaná.

Je nutné jezdit do autorizovaného servisu?

Není. Od roku 2004 je možné servisovat i nová auta v záruce v neznačkových auto opravnách. Klient tímto krokem nemůže přijít o záruku. Naopak ušetří čas i peníze. Součástí našeho servisu je i záznam do servisní knížky.

Autoservis

Pneuservis

Čištění, mytí a údržba vozidel

Renovace světlometů

Prodej náhradních dílů

STK + emise

Správa vozového parku

Co je neznačkový servis?

Pojistné události

  Renata Neradová – Auto Nerad
V Lučinách 320/2
360 06 Karlovy Vary
E-mail: autonerad@seznam.cz
 
Servis hotline
Telefon: +420 776 734 160
E-mail: servis@autonerad.cz
 
Zaujala vás naše nabídka? Kontaktujte nás! Kontakt